صفحه اصلی زبان انگلیسی درباره ما معرفی، نقد و بررسی نمایشگاه آثار مقاله گفتگو پیوندها تماس با ما
خبرها

تازه های شورا
شوراي كتاب كودك از بدو تاسيس تاكنون، براي پيشبرد اهداف خود همواره از حمايت فرهنگ دوستان ايراني برخوردار بوده است. با توجه به گسترش فعاليت‌هاي شورا در سال‌هاي اخير در بخش های : ادبیات کودک و نوجوان ، فرهنگنامه کودکان و نوجوانان و خانه کتابدار و ترویج خواندن ، و با وجود حضور مستمر نيروهاي داوطلب، نيازهاي مالي شورا براي تداوم امور افزايش يافته است. لذا اعضاي هيأت مديره شورا خانم‌ها : نوش‌آفرين انصاري، فاطمه‌مرتضايي فرد، فهیمه محفوظ بالله ، پروين فخاري‌نيا،عاطفه سلیانی ، سحر ترهنده و آقايان : علیرضا میرفخرایی ، اکبر نعمتی ، مصطفی کریمی و مسعود ناصري دريايي تصميم گرفتند از كليه دوستداران اين سازمان مردم نهاد دعوت كنند تا در اين برهه از زمان كه شورا با دشواري‌هاي مالي رو به روست، به بقاي اين نهاد 50 ساله كمك كنند. از كليه علاقه‌مندان درخواست مي‌شود كمك‌هاي مالي خود را به حساب 19606317 به نام شوراي كتاب كودك نزد بانك تجارت شعبه جمهوري كد 195 واريز نمايند و رسيد آن را با ذكر دقيق نام و مشخصات خود براي شوراي كتاب كودك بفرستند. همچنين علاقه‌مندان مي‌توانند براي ارائه هر گونه پيشنهاد و كسب اطلاعات بيشتر درباره شیوه های گوناگون یاری رسانی با خانم لیلا ترکاشوند در دبیرخانه شورای کتاب کودک ( تلفن 66408074 ) و یا خانم نيره بهبهاني در دبيرخانه فرهنگنامه كودكان و نوجوانان (تلفن: 66415878) تماس بگيرند. 

07/4/1393

گروه بررسی آثار و دستنوشته های کودکان و نوجوانان ، آماده دریافت دستنوشته های کودکان و نوجوانان است . در صورتی که تمایل دارید این دستنوشته ها در گروه بررسی شود ، خواهشمند است آن ها را به آدرس شورای کتاب کودک ارسال کنید . اعضای گروه ، یکشنبه ها بعد از ظهر در شورا حضور دارند و آماده پاسخ گویی هستند .  

2/11/1390


Login

اخبار

چهارشنبه، 1 فروردين 1397


پنجمین دورهمی کتابدارانه   31/1/1396

روابط عمومی انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران: ۲۹ فروردین دورهمی دیگری با حضور خانم دکتر انصاری، خانم مرتضایی فرد، برخی از اعضای هیات مدیره انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران، متخصصان و دانشجویان علم اطلاعات و دانش شناسی در کتابخانه تحقیقاتی شورای کتاب کودک برگزار شد.
این رویداد با حال و هوای عید و تازه شدن دیدارها از ساعت ۵ دراین کتابخانه شروع شد. صحبت‌های دلنشین استاد پیشکسوت کتابداری، خانم دکتر انصاری آغازگر این دورهمی بود. ایشان ضمن معرفی شورا و کتابخانه تحقیقاتی ادبیات کودک آن، به فعالیتهای داوطلبانه در شورا و بُعد کتابدارانه آن اشاره کردند، سپس برنامه با گپ و گفت، طرح نظرها و دیدگاه‌ها در فضایی دوستانه ادامه یافت و خانم دهقان هم برای حضار قصه گویی کرد، این دورهمی با شنیدن سرود شورا در ساعت ۷ خاتمه یافت.
انجمن از همراهی مسئولان و دست اندرکاران شورای کتاب کودک و دوستانی که تشریف آوردند، سپاسگزاری می‌نماید.
مکان و زمان رویداد بعدی ۱۸ اردیبهشت ماه در خانه کتابدار، واقع در خیابان ولیعصر، بالاتر از میدان منیریه، خیابان اسدی منش، کوچه دهستانی، پلاک ۲، برگزار خواهد شد.
این دورهمی ها به منظور آشنایی بیشتر افراد با یکدیگر و نیز آشنایی با مراکز مختلف هربار در یک کتابخانه، موزه و یا مرکز آرشیوی و اطلاع رسانی، برگزار خواهد شد.